Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aimee Gold z Českého dvora

20. 6. 2009 se v chovatelské stanici "z Českého dvora" paní Kulhavé narodily

fence Pretty Petty z Benešovské zahrady

pretty.jpgpretty-ii.jpg

 a pejskovi Redcliffu Gold Moravia Classic

cliff.jpg

4 malé zlaté kuličky, jednou z nich byla i naše Aimeenka.

Aimeenka byla od narození nejmenší štěňátko a "benjamínkem" vrhu je dodneška. Již od prvního dne, co jsem kontaktovala chovatelku, jsem se na ni hrozně těšila a pomalu jsem si chystala vše potřebné a v kalendáři odškrtávala, kdy nastane den, kdy si pro ni konečně budeme moci přijet.

V polovině srpna nastal den "D" a my jsme vyrazili pro malou Aimee. Fenečka asi cítila, že jsme ji přijeli "unést" a jako jedině štěně se s námi vůbec nechtěla bavit. Když jsme ji odnášeli do auta, tak se ještě jednou smutně podívala a hurá do nového života. Cestu bezmála 300 km zvládla na jedničku a ve svém novém domově si také brzy zvykla a postupně si omotala všechny kolem prstu. Mí rodiče, kteří ji občas hlídají, jí neřeknou jinak než "vnučko" .

Díky tomu, že vyrůstala ve městě, je Aimeenka zvyklá téměř na každou situaci a stal se z ní pohodový pes ... až na tu její hlučnost a brzké vstávání.

Bydlíme v bytě se zahrádkou. Zahrádku sice miluje, ale stejnak je na ní nejraději, když jsme s ní venku i my. Asi by byla nejšťastnější, kdybychom se s ní ubytovali tam a do domu ani nechodili. Vzhledem k tomu, že je to můj závislák, po příchodu z práce se mi "přilepí" k noze a odlepí se až druhý den, kdy jdu do práce ... takže s námi, když jsme doma, byvakuje a nocuje uvnitř.

Protože, že je to neúnavné stvoření, jsme po absolvování kurzu poslušnosti začali s Aimee chodit na agility. Pro Aimee bylo agi srdeční záležitostí, ale kvůli zdravotním problémům s koleny jsme museli tento sport na vyšší úrovni pověsit na hřebík, věnujeme se tedy cvičení triků z dog dancingu a chození na zajímavé procházky a výletům do přírody.

 dsc00051.jpg